پارکت

پارکت

 

پارکت نوعی کف پوش می باشد که برای  فضای داخلی ساختمان استفاده می شوند. پارکت ها عموما از جنس چوب می باشد.پارکت ها در سایز های مختلف موجود می باشند.پارکت به دلیل داشتن تنوع رنگ زیاد و همچنین طرح های متفاوت و قیمت مناسب از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

پارکت را به وسیله چسب به فضای داخلی ساختمان می چسبانند و پس از چسباندن روی پارکت را سیقل می دهند و لاک می زنند تا براق گردد و وجود مواد پلاستیکی در پارکت ها موجب می شود تا از خوردگی پارکت توسط حشرات  و موریانه ها جلوگیری شود.

پارکت ها در گذشته در مقابل رطوبت مقاومتی نداشتند و باد می کردند و همچنین پارکت ها در مقابل ضربه و خش نیز مقاومت نداشتند اما امروزه با پیشرفته شدن آن ها در مقابل رطوبت و ضربه پارکت ها مقاوم می باشند.

به کار بردن پارکت به عنوان کف پوش در دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی دارد و  پارکت های چوبی زیبایی خاصی را به فضای داخلی ساختمان می بخشد.بسیاری از افراد فکر می کنند به کار بردن پارکت های چوبی تاثیر بدی در دکوراسیون آن ها دارد در صورتی که اینگونه نمی باشد.

در حال حاضر پارکت هایی وارد بازار شدن که جنس این پارکت ها از ام دی اف و اچ دی اف می باشد که به این پارکت ها پارکت لمینت گفته می شود.

پارکت لمینت ها بدون نیاز به چسب به زمین وصل می شوند و برای فضای داخلی ساختمان ها مناسب می باشند.پارکت لمینت ها به سادگی قابل نصب می باشند و عوض کردن این پارکت ها راحت می باشد و در صورت خراب شدن یکی از این پارکت ها می توان پارکت دیگری را به جای آن جایگزین نمود.رنگ این پارکت ها دارای دوام بسیاری می باشد و به سرعت تغییر نمی کند و در برابر نور خورشید نیز مقاوم می باشند این پارکت ها قابلیت جدا شدن دارند و زمانی که بخواهید منزل خود را عوض نمایید قابل انتقال می باشند.زیر این پارکت ها لایه ای می باشد که مانند عایق حرارت و صوتی عمل می کند و این نوع پارکت نسبت به پارکت های قدیمی دوام بالایی نسبت به رطوبت دارند.

پارکت به عنوان یک سرمایه شمرده می شود و هنگام فروش ملک بر قیمت آن می افزاید.

مزایای پارکت :

پارکت دارای قیمت مناسب می باشد.

پارکت دارای نصب سریع و آسان می باشد.

پارکت دارای تنوع در رنگ و نقش می باشد.

پارکت ضد خش می باشد.

پارکت از جهت نظافت بسیار آسان می باشد.

پارکت ها نسوز می باشند.

 

 

 
آذران پلاستیک با داشتن انواع مختلف سقف کاذب در سراسر ایران با نمایندگی های منحصر به فرد در خدمت عزیزان می باشد.